Szukaj Perfumy oryginalne i odpowiedniki - Rewolucja Perfum - tanie odpowiedniki mega jakości

Przejdź do treści
Foto Rewolucja Perfum szukaj
Szukaj, aby znaleźć :-)
Szukaj wg. kategorii zapachów :-)

Cytrusowe perfumy

Cytrusowe perfumy, należą do ulubieńców wielu osób ze względu na swoją świeżość, rześkość i uniwersalność. Nie bez powodu jest to jedna z najstarszych kategorii zapachów. Najbardziej popularne składniki tej kategorii to owoce cytrusowe: bergamota, cytryna, limonka, pomarańcza, neroli (kwiat pomarańczy gorzkiej). Do tej kategorii należy większość zapachów unisex i sportowych.

Kwiatowe perfumy

Kwiatowe perfumy, uwielbiane są głównie przez kobiety. Mnogość i zróżnicowanie kwiatów, oraz pozyskiwanych z nich olejków powoduje, że każdy zapach jest wyjątkowy. Najczęściej wykorzystuje się różę, jaśmin, konwalię, irys oraz ylang-ylang. Niektóre kompozycje oparte są na tylko jednym gatunku. Wiele z nich, łączy ze sobą zapachy wielu różnych kwiatów w jeden bukiet, tworząc najbardziej interesujące kompozycje.

Szyprowe perfumy

Szyprowe perfumy, są kompozycją cytrusowo-drzewną. Sama nazwa perfum szyprowych pochodzi od nazwy słonecznej i często wybieranej na wakacje wyspy Cypr. Do podstawowych składników należą mech dębowy, paczula, wetiwer, sandał, cytrusy (zwłaszcza bergamota) oraz przyprawy (często kolendra) i kwiaty (często irys). Zdecydowanie sa to jedne z bardziej wyjątkowych kompozycji zapachowych.

Drzewne perfumy

Drzewne perfumy, są jednymi z mocniejszych zapachów, które łatwo rozpoznać. Jest to dość popularna kategoria zapachów męskich i unisex. Dzięki zróżnicowanym składnikom, takim jak: sandał, wetiwer, paczula, cedr, drzewo różane i dodatkom: cytrusy (często bergamota) oraz przyprawy (często kolendra, goździk, gałka muszkatołowa) można stworzyć też zapachy kobiece, które charakteryzują się wyjątkową siłą i intensywnością.

Orientalne perfumy

Orientalne perfumy, są wyborem dla osób szukających zapachów bardzo ciepłych, zmysłowych i egzotycznych. Elementem, który wyróżnia je od pozostałych perfum jest uwielbiana przez większość wanilia w połączeniu z zapachami zwierzęcymi (ambra, piżmo, cyweta, kastoreum) z przyprawowymi goździk, cynamon, drzewnymi (sandał) i kwiatowymi (jaśmin) z niewielkim dodatkiem cytrusów. Jest to kategoria perfum bardzo trwałych, które idealnie sprawdzą się w cieplejsze dni i podczas wakacji.

Paprociowe (fougere) perfumy

Paprociowe (Fougère) perfumy, należą do zapachów silnych, głównie męskich i unisex. Składniki najczęściej spotykane w tej kategorii to: bób tonka (lub syntetyczna kumaryna), lawenda, wetiwer, mech dębowy i paczula, do których dodane są kwiaty i żywice: lawenda, geranium (pelargonia), labdanum.

Zielone (ziołowe) perfumy

Zielone (ziołowe) perfumy, to kategoria świeżych zapachów męskich i unisex. Najczęściej spotykane są nuty ziołowe z niewielkim dodatkiem cytrusów, kwiatów, drewna: rozmaryn, lawenda, mięta pieprzowa, szałwia muszkatołowa, cytrusy (często cytryna), nuta drzewna (często wetiwer). Zapachy te wyróżniają się wyjątkowym połączeniem silnych ziołowych nut przełamanych świeżością cytrusów.

Tytoniowe perfumy

Tytoniowo-skórzane perfumy, to kategoria perfum ciepłych, częściej występujących wśród perfum niszowych, niż tzw. popularnych. Należą do niej zapachy korzenne z wyraźnym aromatem zwierzęcym. Skóra (akord otrzymany z żywicy benzoesowej, wanilii, drewna cedrowego, cywetu) i tytoń w niż przeważają i są zdecydowanie bardziej wyczuwalne.

Aldechydowe perfumy

Aldehydowe perfumy, są najmłodszą kategorią perfum powstałą w latach dwudziestych XX wieku. To właśnie wtedy zaczęto używać aldehydów do tworzenia kompozycji zapachowych. Jeden z najbardziej znanych zapachów na całym świecie, a mianowicie Chanel No 5 należy właśnie do tej kategorii.
Wróć do spisu treści